Panzehir: Arkadaşlar Reklamlar Üyelerimize gösterilmemektedir. O yüzden üye olun. Filmlere yorum yapmayı unutmayın.
loading...
BENZER FİLMLER

Altered Carbon 1. Sezon Türkçe Dublaj izle

-

Altered Carbon 1. Sezon Türkçe Dublaj izle

Altered Carbon 1. Sezon Türkçe Dublaj izle
PUAN : 9.5
Altered Carbon 1. Sezon Türkçe Dublaj izle 9.5 / 10 5 kullanıcı oyu.
  • Süre: 58 Dk.
  • Vizyon: 2018
  • Ülke: ABD
  • İzlenme: 4912
  • Favori: 0
  • İMDB: 8.5
  • Kalite: 1080P
  • Dublaj
Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan Altered Carbon, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor. Takeshi Kovacs, yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir time mensup bir askerdir. Ancak takım, filizlenen bir isyan sonrası ağır bir yenilgi alınca hayatta kalmayı başaran tek asker Takeshi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece varlıklı bir adam ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak karşılığında son derece zorlu bir cinayeti çözmesini isteyecektir. İşte Altered Carbon Dizisinin 1. Sezonu Türkçe Dublaj izlemeniz için hazır.

Altered Carbon 1. sezon 1. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 2. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 3. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 4. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 5. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 6. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 7. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 8. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 9. bölüm izle, Altered Carbon 1. sezon 10. bölüm izle

Günümüzden 300 yıl sonrasını konu alan siberpunk roman uyarlaması Altered Carbon yayınladığı poster ve teaserler ile dikkat çekiyor. 2 Şubat 2018'de Netflix üzerinden yayınlanacak yeni Bilim-Kurgu dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Richard Morgan'ın romanından uyarlanan dizi 25. yüzyılda geçecek. Altered Carbon insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağını konu ediniyor. Eskiden yıldızlar arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs 500 yıl boyunca hapis edilir ve istemediği bir geleceğe indirilir. Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse, ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

Klasik Cyberpunk karakterleri; genel distopik geleceklerde toplumdan uzakta, günlük yaşamın hızlı teknolojik gelişmelerle sıkıştırıldığı, bilgisayarla işlenmiş bilgilerin her yerde bulunan ve insan bedenin değişikliğine saldıran veri alanları olduğu yerlerde yaşayan; farklılaştırılmış ve yabancılaştırılmış karakterlerdir. Cyberpunk içerisinde konusunun odağı çoğunlukla hackerlar, yapay zekalar ve mega şirketler arasındaki anlaşmazlık/gerilimdir. Bu yapı genellikle endüstriyel distopyalar halinde karşımıza çıkmıştır fakat yaratıcıları kontroldışı kültürel tahriki ve teknoloji kullanımını asla tahmin etmediler. Karamsarlığın gölgesinde yazılan bu kurguların çoğu size polisiye bir hikaye içerisinde ilerlediğinizi fark ettirir.Cyberpunk dendiğinde akla ilk olarak William Gibson, Bruce Sterling, Pat Cadigan, Rudy Rucker ve John Shirley gelir.

80’lerden günümüze sinema, moda ve müzikte Cyberpunk akımı söz konusuydu. Zamanla yazılan içeriğin sinema sektörüne de adım atmasıyla asıl kırılım kitleler üzerinde gerçekleşti. Bilgisayar oyunlarında System Shock, Deus Ex, müzik grupları arasında Kraftwerk, The Prodigy, sinema sektöründeyse Blade Runner, Matrix, Equilibrium, Robocop, Terminator, Mad Max gibi yapımlar kültürün akışında önemli rol üstlenmiştir.

Dizi şu ana kadar Netflix'in ele aldığı en yüksek bütçeli yapım olarak dikkat çekiyor. 2002 yılında yayınlanan Richard Morgan'ın üçlemesi Takeshi Kovacs, Broken Angels ve Woken Furies isimlerini taşıyor. Antonio Marziale, Chris Conner, Hiro Kanagawa, Kristin Lehman ve Alika Autran dizinin baş rollerindde yer alıyor. Dizinin yönetmeni ise Emmy ödüllü Miguel Sapochnik. Dizinin senaryosunda Avatar, Shutter Island ve Terminator Genisys yapımlarından tanıdığımız senarist Laeta Kalogridis yer alıyor.
Yorum Alanı 4 Yorum Yapılmış
Misafir
Avatar
Ziyaretçi
Adem 19 Şubat 2018, Pazartesi
admin bu diziyi bizimle paylaştığın için teşekkürler diziye gelirsek izlemeye değer güzel izleyin derim
Avatar
Yönetici
  Panzehir 19 Şubat 2018, Pazartesi
valla bende izlemek istiyorum ancak vakit olmuyor.
İMZA
M.Kemal ATATÜRK
Avatar
Ziyaretçi
Adem 19 Şubat 2018, Pazartesi
saglık olsun o zaman :)
Avatar
Üye
  BAKU 03 Temmuz 2018, Salı
SUPERRRRRRR
İMZA
FASCHIST
  SON YAPILAN YORUMLAR